Paní ředitelka se obrátila na vedení Olomouckého kraje, aby zjistila, jaké jsou možnosti pomoci rodinám s dítětem s tímto typem zdravotního postižení. Díky této aktivitě se podařilo založit ve spolupráci s krajem, obcemi, nadacemi i soukromými dárci naši pobočku rané péče pro děti s tělesným a mentálním postižením, včetně dětí s PAS.

Při založení pracoviště v roce 2011 byla péče poskytována jen 30 rodinám. Kapacita se zaplnila do 5 měsíců. Měli jsme dva poradce rané péče, dva psací stoly, jedno půjčené auto a pár kompenzačních pomůcek. Začal vznikat pořadník žadatelů o službu. Bylo jasné, že naše centrum se musí rozrůst, aby dokázalo reagovat na potřeby rodičů s dětmi s postižením.

V roce 2013 jsme rozšířili poskytování služeb i pro rodiny s dětmi v nepříznivé sociální situaci. Začali jsme poskytovat sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Teď jsme malá organizace, která má 16 pracovníků, kteří zastávají různé pozice. Především jsme ale hlavně tým, který se navzájem podporuje. Každá poradkyně se specializuje na nějakou oblast, o které ví téměř všechno a může tak pomoci ostatním, abychom naši službu poskytovali všem stejně kvalitně.

Za poradkyněmi, které jezdí do rodin, stojí ředitelka, koordinátorka, účetní. Ty zajišťují finanční a materiální stránku a zároveň jsou pro všechny pracovníky metodickou podporou. Společně se snažíme, aby byla naše služba dostupná pro všechny, kteří ji potřebují.